«Запоріжсталь» Метінвесту Ріната Ахметова та Вадима Новинського працює як гуманітарний хаб, однак наразі на комбінаті розглядають план часткового запуску виробничих потужностей. Про це 22 березня у прямому етері телемаратону «Єдині новини» заявив голова Центру координації гуманітарної місії Метінвесту у Запоріжжі, генеральний директор «Запоріжсталі» Олександр Мироненко.

Нагадаємо, у зв’язку з загостренням воєнних дій у регіоні з початку березня Група Метінвест перевела частину обладнання комбінату «Запоріжсталь» в режим гарячої консервації.

«Наразі підприємство перебуває в режимі гарячої консервації основного обладнання. Ми зупинили основні виробничі потужності таким чином, що немає жодних загроз для відновлення виробництва. На промисловому майданчику працюють фахівці, які підтримують виробничі агрегати у режимі консервації. Ми продовжуємо відвантажувати продукцію, яка знаходиться на наших складах, і зараз розглядаємо можливість часткового запуску цеху холодної прокатки для того, щоб відновити виробництво та відвантаження холоднокатаних рулонів європейському споживачу», – зазначив Олександр Мироненко.

Рішенню про часткове відновлення роботи сприяє контрольована воєнна ситуація в Запоріжжі. Окрім того на підприємстві переконані: працююча економіка тільки наближує перемогу України, і зараз кожне підприємство, кожен бізнес має докладати зусиль до повернення у робочий ритм. Наразі виробничники розробляють дорожну карту точкового запуску у роботу окремих виробничих потужностей.

Попри те, що комбінат знаходиться на гарячій консервації, металурги не гаять часу: на базі «Запоріжсталі» функціонує координаційний хаб гуманітарної допомоги для постраждалих внаслідок воєнних дій. Центр приймає, сортує та відправляє гуманітарну допомогу від штабу «Рятуємо життя», створеного Метінвестом та ДТЕК в координації з Фондом Ріната Ахметова, людям, постраждалим внаслідок воєнних дій.

Також Центр координації гуманітарної місії Метінвесту у Запоріжжі опікується створенням умов для прийому вимушених переселенців з українських міст, які найбільше постраждали від військової агресії Росії. Одночасно на соціальних об’єктах Метінвесту в Запоріжжі можуть розміщуватися приблизно 1000 українців, які були вимушені покинули свої домівки. Ще 2000 місць для розміщення людей координаційний центр Метінвесту допоміг обладнати обласній владі.

«Група Метінвест у Запоріжжі на базі шести соціальних об’єктів створила центри прийому переселенців. Ми вже прихистили тисячі людей, вони отримують всю необхідну допомогу. Ми забезпечуємо їх харчуванням і речами, вирішуємо побутові питання, надаємо медичну допомогу постраждалим. Ми розуміємо, що Запоріжжя є транзитним містом для вимушених переселенців, тому намагаємося створити для них максимально комфортні умови для відновлення сил. Постійно на наших об’єктах живуть приблизно 450 переселенців із гарячих точок України», – розповів Олександр Мироненко.

Волонтери організації «Молодь Метінвест» у Запоріжжі також збирають гуманітарну допомогу та передають її переселенцям. За час існування волонтерської ініціативи молоді співробітники вже передали переселенцям понад 10 тонн речей першої потреби.