22 грудня 2021 року на комбінаті «Запоріжсталь» відбулося виїзне засідання екологічної комісії Запорізької обласної ради за участю народного депутата України IX скликання Сергія Штепи, а також представників профільних департаментів міської та обласної рад, представників відкритої платформи «Екокрай». Учасники засідання спільно з Генеральним директором «Запоріжсталі» Олександром Мироненком обговорили програму дій підприємства, спрямованих на зниження екологічного навантаження на навколишнє середовище, зокрема на підвищення якості атмосферного повітря.

Генеральний директор “Запоріжсталі” Олександр Мироненко ознайомив делегацію з результатами екологічної модернізації підприємства. У рамках комплексної програми модернізації виробництва з 2012 року комбінат виконав масштабну реконструкцію газоочисних установок аглофабрики та доменних печей № 2, 3 та 4, побудував екологічний безперервний травильний агрегат у цеху холодної прокатки, удосконалював оборотні цикли підприємства для зниження споживання свіжих та подальшого скидання відпрацьованних вод, ін.

«Запоріжсталь» – підприємство з великою історією, яке завдяки системній та комплексній екологічній модернізації набуло впевненого майбутнього. Ми направили близько 16 млрд гривень «зелених» інвестицій в екологічну трансформацію підприємства і це дозволило комбінату знизити викиди забруднюючих речовин в атмосферу на 15 000 тонн на рік на працюючих виробничих агрегатах», – наголосив Олександр Мироненко.

У ході зустрічі також обговорили майбутню модернізацію сталеплавильного переділу “Запоріжсталі” Групи Метінвест. На даний момент ведуться консультації щодо пошуку перспективного рішення для підприємства з урахуванням світових трендів на декарбонізацію та безвуглецеву економіку відповідно до вимог європейського природоохоронного законодавства.

У свою чергу, народний депутат України Сергій Штепа позитивно оцінив політику прозорості підприємства в питаннях екології, відкритість до діалогу з громадськістю.

«Для мене було важливо побачити, як запорізькі підприємства модернізуються – не на папері, а насправді. Масштаби реконструкції «Запоріжсталі» справді вражають: на комбінаті не лише впроваджують сучасніші екологічні рішення, а й передають дані внутрішнього онлайн-моніторингу викидів у відкритий доступ, що дає можливість громадськості бачити реальну картину роботи газоочисток. Упевнений, такий самий підхід має бути у кожного підприємства на запорізькому промисловому майданчику, тільки так ми досягнемо результату, на який сьогодні є запит громади: чистого повітря», – підсумував Сергій Штепа.

Учасники візиту відвідали агломераційний цех, де кожна із шести агломашин обладнана сучасними технологічними газоочистками. В екомодернізацію аглофабрики комбінат інвестував 1,5 млрд. гривень. У рамках екологічної модернізації в 2021 році тут також завершено реконструкцію аспіраційної системи хвостових частин агломашин – встановлено два рукавні фільтри, які дозволяють збільшити обсяг повітря, що очищається від хвостових частин агломашин, в 1,5 рази і забезпечити очищення від пилу менше 45 мг/м3. Це одне з додаткових зобов’язань щодо зниження екологічного навантаження на регіон, які закріплені у меморандумах між комбінатом та Запорізькою обласною державною адміністрацією, а також із Запорізькою міською радою. Інвестиції склали понад 235 млн. гривень.

Під час візиту члени екокомісії ознайомилися з роботою доменної печі №3, яка обладнана найсучаснішими аспіраційними системами ливарного двору та бункерної естакади, що забезпечують очищення викидів від пилу до 20 мг/м3. Інвестиції в проект становили 1,9 млрд гривень. А також делегація відвідала будівельний майданчик доменної печі №5, який готується до масштабного капітального ремонту у 2022 році. Капітальний ремонт, виконання якого також закріплено у Меморандумі, передбачає оснащення домни найсучаснішою аспіраційною установкою. Це стане фінальним етапом модернізації доменного виробництва “Запоріжсталі”.